Anasayfa2023-02-07T21:40:50+03:00

Tüm Araştırmaları Görmek İçin Tıklayın.

Tümünü Görüntüle

Ne Yapar?

SEFiA, Türkiye’nin düşük karbonlu ekonomiye geçişi ve iklim değişikliği ile mücadelesi başta olmak üzere, sürdürülebilir ekonomi ve sürdürülebilirliğin finansmanı alanlarında bağımsız çalışmalar yapmak üzere kurulmuş, araştırma odaklı bir sivil toplum kuruluşudur.

Çalışma Alanlarımız

SEFiA, düşük karbonlu ekonomiye geçiş patikalarını ve etkilerini araştırır; küresel finans akımlarında iklim değişikliği ile mücadele doğrultusunda yaşanan dönüşümü takip eder; iklim değişikliği ve enerji dönüşümü kaynaklı ekonomik ve finansal risk ve fırsatları analiz eder, raporlar yayımlar.

SEFiA, çalışmalarında katılımcılığı ve kapsayıcılığı benimser. Düzenlediği atölye çalışmaları, yuvarlak masa toplantıları ve bire bir görüşmeler ile uzman ve paydaşlarla görüş alışverişinde bulunur, bu görüşleri çalışmalarına yansıtır.

SEFiA, iklim değişikliği ve enerji dönüşümü gündemini yakından takip eder, küresel ve ulusal gelişmeleri değerlendirdiği yazıları güncel olarak yayımlar.

Son Yazılar

Türkiye’nin 8,6 Gt Emisyonunu Kim Finanse Edecek?

29 Kasım 2022|

Bu yazı COP 27 sırasında çok taraflı kalkınma bankaları ve uluslararası finansal kuruluşlara ilişkin alınan kararı (1/CP.27 para 37), Dünya Bankası’nın yeni Ülke İklim ve Kalkınma Raporu (CCDR) pratiği ve Türkiye’nin güncel Ulusal Katkı Beyanı (NDC) üzerinden değerlendirmeyi amaçlıyor.

Go to Top